TEDxVinnytsia 2020: coming soon

Тим часом перегляньте,
як відбувалася конференція
у 2019 році.

Сучасну людину оточує безліч дзеркал – щодня ми заглядаємо в люстро, в екрани наших девайсів, дивимося на довколишніх людей як тих, від кого залежить наш власний образ. У цій мінливій добі ми шукаємо себе, і часто отримуємо зовсім різні картинки й відображення, потрапляючи у лабіринти свідомості так само, як колись це було з Алісою. Заплющте очі, розведіть руки – ви у просторах Задзеркалля!

Конференція TEDxVinnytsia у 2019 прагне стати дороговказом у світі оптичних ілюзій, калейдоскопів уяви та лінз різної опуклості, дати знання та інструменти для того, аби працювати з медіа, наукою, мистецтвом та довкіллям як шляхами самоусвідомлення. Вас чекають виступи зі сфер психології, бізнесу, технологій, комунікації та багатьох інших галузей.

Кожен спікер ділитиметься унікальними спостереженнями та тією ідеєю, яка пробивається через тисячі й мільйони екранів до нашої свідомості.

Дивитися і бачити, слухати і чути, доторкатися і відчувати – саме це й означатиме мандрівка в паралельну реальність Задзеркалля на TEDxVinnytsia.

Із переліком спікерів ознайомимо Вас зовсім скоро. Слідкуйте за оновленням!

Чому існуючі стандарти та інститути приватної власності не відповідають вимогам сучасного суспільства? Яким чином приватна власність буде реалізовуватись в епоху цифровізації? Які нові форми приватної власності виникають та яким чином реалізуються? Як може виглядати світ з точки зору реалізації приватної власності через 10 років, що власне таке приватна власність, коротка історія її виникнення, механізм її забезпечення та роль яку вона відіграє у суспільстві - про це розповість Вадим Груша - фахівець з міжнародним досвідом в сфері ІТ. Експерт в питаннях кібербезпеки та децентралізованих систем та мереж. Керівник та засновник компанії BlocksoftLab

Ігри можуть бути не лише забавками. Це - потужний інструмент просвіти дорослих. Ігри дозволяють набути новий досвід, зруйнувати стереотипи, набути нові корисні навички. Валерія стверджує, що нудні і складні речі лише заважають просвіті. Хочеш зацікавити аудиторію? Надихнути її змінити життя на краще? Придумай для неї гру і зроби так, аби людям хотілось грати в неї. Валерія - правозахисниця, менеджерка програми «Радник з питань ВПО», спів-авторка просвітницьких антидискримінаційних ігор «Переселенська блуканина» та «Бути жінкою».

У всіх бувають затори у творчості. Це нормально. Коли ідея буксує на килимку стандартних думок, потрібен «План Б». Катя Калашнікова пропонує насмілитись на стрибок у задзеркалля творчого Я і відшукати скарб креативності. Бо певна - нетворчих людей не існує. У виступі зібрано 13 лайфхаків про те, що робити, якщо муза втекла. План дій: придумати те, чого не буває; зловити цікаву ідею; зазирнути в закулісся перфекціонізму; підвищити градус творчої сміливості.

Стан довкілля – це задзеркалля суспільства: коли йдемо до супермаркета, вирішуємо, який обрати транспорт, купувати кондиціонер чи ні. Щоразу ми залишаємо по собі екологічний слід. Втім, є прості кроки, які можна виконувати щодня, аби зменшити негативний вплив на довкілля. Допомагає у цьому мобільний додаток "Кліматичі краплі", про який розповість його розробник Кирило Томляк. Кирило Томляк реалізовує проекти у сфері боротьби із змінами клімату та адаптації до їх наслідків. Учасник української делегації на міжнародних переговорах в ООН про зміну клімату. Радник голови Держенергоефективності України.

Як вивести український продукт на нові ринки та чому одного перекладу недостатньо? Марія Альварез, Country Manager кешбек-сервісу LetyShops поділиться досвідом запуску українського продукту в Іспанії, про відмінність менталітетів різних країн та чому стереотипи заважають в роботі. Розповість, як закохати в свій продукт партнерів і клієнтів, та чому відстань не головна перепона для налагодження стосунків.

Які виклики постають із розвитком штучного інтелекту? Можливість створення фейкового аудіо-, фото- та відеоконтенту, тощо створює ряд питань морального і етичного характеру. Чи є новітні технології інноваційним способом шахрайства? Про наслідки поширення фейковий технологій, а також про методи протистояння їм розповість Назар Шматко. Назар Шматко - VP of engineering в компанії NeoCortext. Назар як фахівець із машинного навчання, має досвід роботи у сферах комп'ютерного зору, обробки природної мови та охорони здоров'я. Зараз активно працює з генеративними моделями для проекту Reflect по перенесенню рис обличчя.

Про особливості впливу сучасного візуального оточення на стан зору у дітей та дорослих і основні причини короткозорості розповість Наталія Малачкова. Спікерка говоритиме про сучасні генетичні дослідження, які проводяться у ВНМУ ім. М.І. Пирогова, і які допоможуть прогнозувати виникнення та прогресування короткозорості. Наталія Малачкова - лікарка-офтальмолог, кандидатка медичних наук, завідувачка кафедри очних хвороб Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова. Голова ГО «Хвиля життя», що опікується проблемами слабкозорих та незрячих людей.

Бренд відзеркалює цінності того, хто його створює. Є бренд, який пережив чимало криз і володіє рисами, які варто перейняти. Дизайнерка Олександра Корчевська-Цехош розповість, як зробити досконалий брендинг, що витримає випробування часом, на прикладі більш ніж двотисячолітньої історії Церкви. Олександра - графічний і діджитал дизайнер, арт-директор у DDM (Нью-Йорк). Має 8 нагород у дизайні та досвід співпраці з європейськими і американськими замовниками. Співпрацювала із американськими стартапами. Організатор та ініціатор дизайнерських подій у Рівному. Як волонтер допомагає Римо-Католицькій Церкві в Україні у створенні візуалу для її потреб.

Людство стрімко комп’ютеризується, ми все менше пишемо на папері. Тож чи є у почерку майбутнє? Так, бо людство не може відмовитись від такого надбання, як рукопис. Виявляється, це дуже корисно для мозку. Фіксуючи свої думки на папері ми не тільки зберігаємо їх, а й відображаємо у рукописі свої здібності, мрії, страхи, почуття. Про що «мовчить» наш почерк можна проаналізувати за допомогою графології. Готові пройти перевірку? Сергій Гонгало - практикуючий графолог. Кандидат юридичних наук, доцент кафедри правосуддя та кримінально-правових дисциплін Навчально-наукового інституту права ім. І. Малиновського, Національного університету «Острозька академія».

Кожна культура має власне розуміння альтруїзму і волонтерства. Суґанті Ґоматінаяґам у своєму виступі поділиться міркуваннями про покоління міленіалів, їхню ролі у волонтерстві, поняття "World Citizen" і того, як ми щодня можемо робити свій внесок у створення суспільства освічених і активних громадян світу. Суґанті родом з Даласу, штат Техас, є волонтеркою Корпусу Миру. Працює спеціалісткою з розвитку молоді у громадах в ГО «Вінницький регіональний центр інформації «Креатив». Її робота спрямована на розширення прав та можливостей молоді шляхом отримання громадянської освіти, участі, соціального підприємництва та реалізації громадянських ініціатив.

Кава — один із небагатьох продуктів, з яким ми взаємодіємо щодня, як і мільйони людей у будь-якому куточку світу. Для когось — це просто гарячий напій, а для когось — ціле життя, в якому приховано значно більше таємниць, ніж ми собі уявляємо. Спікер TEDxVinnysia 2019 Денис Задорожнюк спробує знайти відповіді на питання, які ми зазвичай не ставимо, коли п'ємо каву. Що таке кава у просторах задзеркалля? Як вона впливає на наші почуття? Можливо, справа не у каві, а у її якості, способах вирощування, транспортування, обсмажування? Денис Задорожнюк — директор однієї з ресторацій нашого міста. Належить до найкращих обсмажувачів кави у світі. Мандрівник, шанувальник пізнавальних книг та яскравих емоцій.

Сучасна масова культура призвичаїла нас до сприйняття готових образів. Але створені для нас режисерами і маркетологами картинки не дають шансу нашій власній уяві. Що ми побачимо, якщо якось закриємо очі? Порожнечу і темряву? Чи щось, що живе всередині нас? Перформанс "Філософ у кожному з нас" - про душу, мудрість, Істину. Як втілити їх на сцені? На допомогу приходять музика, голоси акторів, і власна уява. Марат та Юлія Каменщикові, Роман Омелянчук, Олег Резцов представляють міжнародну організацію «Новий Акрополь» філософської, культурної та соціальної спрямованості. Заснована у 1957 році в Буенос-Айресі істориком та філософом Хорхе Ліврагою, сьогодні вона існує у понад 50-ти країнах світу на 5-ти континентах, об’єднуючи понад 15000 волонтерів.

Що таке TEDx?

Задля реалізації задуму “Ідеї, що варті поширення” TED створив програму під назвою TEDx. TEDx – це місцева, незалежно організована подія, що збирає разом людей, які прагнуть ділитися своїм досвідом у стилі TED.

Наша конференція називається TEDxVinnytsia. Відео TEDTalks та виступи спікерів на конференції TEDxVinnytsia надихнуть глядачів на глибоке обговорення та об’єднають навколо ідей, вартих поширення.

Конференція TED надає загальні рекомендації щодо програми TEDx, а незалежні TEDx події, включаючи нашу, організовують самостійно за ліцензією TED.

Про TED

TED (Technology, Entertainment, Design) – неприбуткова організація, котра щорічно проводить конференції, присвячені „ідеям вартим поширення”. Виступи у форматі TED – це короткі, ретельно підготовлені доповіді провідних мислителів та діячів. Багато з цих виступів відбуваються на щорічній конференції TED у Ванкувері, Канада, на конференціях TEDWomen and TEDGlobal, а також на тисячі незалежно організованих TEDx подіях у всьому світі. Виступи доступні для вільного перегляду на сайті TED.com та інших джерелах.

Відкриті і безкоштовні ініціативи для поширення ідей включають сайт TED.com, де щоденно публікуються нові виступи; TEDx, що надає ліцензії тисячам осіб і груп осіб, які організовують локальні ініціативи у стилі TED по всьому світі; програму TED Fellows, яка обирає інноваторів з усього світу, щоб підсилити вплив їхніх визначних проектів і заходів; освітню ініціативу TED-Ed.

Слідкуйте за TED на Twitter at http://twitter.com/TEDTalks, Facebook http://www.facebook.com/TED, Instagram at https://instagram.com/ted, Snapchat tedtalkshq.

Команда

Конференція TEDxVinnytsia на 100% організовується волонтерами Познайомтеся з людьми, які роблять це можливим
Інна Сандюк, Lead organizer

Професійна діяльність: спів-засновниця онлайн школи англійської мови
Шкідливі звички: часто просить фотографуватися
Улюблений аромат: літо
Улюблена книга: серія книг про Гаррі Поттера
Мріє навчитися: танцювати сальсу і самбу
Найбільше цінує в людях: відповідальність і готовність йти до кінця
Never have I ever: climbed Mount Hoverla
Motto: Small steps make a big difference

Оксана Марцішевська

Професійна діяльність: Enhance your English, co-founder
Шкідливі звички: прокрастинація
Улюблений аромат: латте, огорнутий ранком
Улюблена книга: Кейт Феррацці “Ніколи не їжте наодинці”
Мріє навчитися: готувати екзотичні десерти
Найбільше цінує в людях: чесність
Never have I ever: дайвінг
Motto: “Be the change you want to see in the world”

Юлія Білик

Професійна діяльність: освітянка
Шкідливі звички: люблюїсти яблука під час телефонної розмови
Улюблений аромат: полин
Улюблена книга: “Вино з кульбабок” Р.Бредбері
Мріє навчитися: жестової мови
Найбільше цінує в людях: доброзичливість / бажання створювати, а не руйнувати
Never have I ever: climbed Mount Hoverla / не була за кордоном
Motto: Do what you love. Love what you do

Анна Перцатій

Професійна діяльність: розвиток Хабу “Місто змістів”
Шкідливі звички: тринькати гроші
Улюблений аромат: шоколад
Улюблена книга: Стівен Кінг “Воно”
Мріє навчитися: плавати
Найбільше цінує в людях: надійність
Never have I ever: visited Lviv
Motto: Stay hungry, stay foolish

Олександр Вешелені

Професійна діяльність: директор Міжнародного фестивалю “Острів Європа”, працівник департаменту маркетингу та туризму Вінницької міської ради
Шкідливі звички: перфекціонізм
Улюблені аромати: бузок, хвойні
Улюблена книга: Микола Хвильовий, “Повість про санаторійну зону”
Мріє навчитися: робити йогу
Найбільше ціную в людях: справжність
Never have I ever: не ходив у походи
Motto: Самотужки не вийде

Яна Іванова

Професійна діяльність: провізор
Шкідливі звички: надовго зупинятись біля вуличних музикантів
Улюблений аромат: свіжоскошена трава
Улюблена книга: Дж.Д.Селінджер “Над прірвою в житі”
Мріє навчитися: грати на піаніно
Найбільше цінує в людях: чесність
Never have I ever: ridden a roller coaster
Motto: “Запам’ятайте! Цей день обміну і поверненню не підлягає”

Ольга Гарбазей

Професійна діяльність: teaching English 1-2-1
Шкідливі звички: Facebook
Улюблений аромат: кава з кардамоном
Улюблена книга: Деніел Канеман “Мислення швидке й повільне”
Мріє навчитися: цінувати кожну мить
Найбільше цінує в людях: доброзичливість
Never have I ever: gone surfing
Motto: If you want to change the world, start with yourself

Людмила Неверицька

Професійна діяльність: Радниця з питань внутрішньо переміщених осіб у Вінницькій області
Шкідливі звички: багато думати по ночам і працювати в позаробочий час
Улюблені аромати: кава, парфуми від Antonio Banderas
Улюблена книга: Шарлотта Бронте “Джейн Ейр”
Мрію навчитися: вільно розмовляти наймилозвучнішою для мене мовою – німецькою
Найбільше ціную в людях: чесність
Never have I ever: ніколи не стрибала з парашутом
Motto: І кожен фініш – це, по суті, старт

Анастасія Коберська

Професійна діяльність: Студентка спеціальності «Міжнародні відносини», солістка джазового оркестру “VinBand”, проектний менеджер NGO “Result”
Шкідливі звички: гіперактивність/співаю завжди і всюди
Улюблений аромат: м’ята
Улюблена книга: Е. Гілберт «Їсти, молитися, кохати»
Мріє навчитися: грати на фортепіано
Найбільше цінує в людях: щирість
Never have I ever: cooked Borshch from scratch
Motto: No pain no gain

Партнери

Головний медіа партнер

Інформаційні партнери

Головний медіа партнер

Інформаційні партнери